Kasy On-Line 2019 rok – co o tym trzeba wiedzieć ?

Kasy fiskalne online będą stopniowo wdrażane w latach 2019-2022

W Sejmie wciąż trwają (od kwietnia 2018 r.)  prace nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach (druk sejmowy nr 2503), który ma na celu wdrożenie nowego rodzaju kas rejestrujących (tzw. kasy fiskalne online) do prowadzenia ewidencji sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych.

Najogólniej rzecz ujmując, zgodnie z tym projektem kasy fiskalne online mają być stosowane obligatoryjnie przez podatników prowadzących działalność gospodarczą w określonych w ustawie o VAT branżach, które zostały uznane za branże szczególnie narażone na nadużycia. Chodzi np. o gastronomię, usługi fryzjerskie, kosmetyczne, budowlane, prawnicze, naprawy pojazdów, czy sprzedaż paliw.

Ponieważ jeszcze nie ma konkretnych ustaw – NA OBECNĄ CHWILĘ ŻADEN PRODUCENT NIE POSIADA TAKICH KAS W SPRZEDAŻY.

Są dostępne kasy tzw „gotowe na on-line” , które jednak nadal nie są kasami on-line. Koszt przeróbek takich kas na on-line w późniejszych terminach raczej nie jest opłacalny, pomijając czas jaki będzie potrzebny na takie przeróbki.

NA DZIEŃ DZISIEJSZY WSTĘPNIE WIADOMO ŻE KASY ON-LINE BĘDĄ MUSIAŁY BYĆ ZAINSTALOWANE W FIRMACH :

  1. od 1 stycznia 2019 roku – warsztaty samochodowe i wulkanizacyjne, sprzedawcy paliw płynnych i gazowych do silników spalinowych (co już jak widać nie jest realne)
  2. od 1 lipca 2019 roku – stacjonarne punkty gastronomiczne oraz firmy oferujące usługi krótkotrwałego zakwaterowania
  3. od 1 stycznia 2020 roku – firmy świadczące usługi fryzjerskie i kosmetyczne, firmy budowlane, zakłady opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów, firmy świadczące usługi prawnicze oraz kluby fitness

Docelowym systemem będzie system kas online, a kasy rejestrujące z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii będą stopniowo wycofywane z rynku, jako rozwiązania, które nie spełniają wymogów nowego systemu kas.

Prowadzimy sprzedaż w 4 salonach w Polsce

Szkolenia, Fiskalizajce
Serwis 24h

Pomagamy naszym Klientom w załatwianiu formalności w Urzędach.

Pracujemy od 8 do 18
A w soboty od 9 do 14

Nasza Firma powstała w 1996, nasze doświadczenie, szerokie kontakty z najlepszymi dostawcami umożliwiają nam zaoferowanie Państwu najlepszy sprzęt i usługi w przystępnej cenie.

Każda nasza oferta jest indywidualnie dobrana do potrzeb Klienta.

JAK MOŻESZ SIĘ ZABEZPIECZYĆ PRZED PROBLEMAMI 

Nasza Firma na prośbę wielu pytających o taką możliwość – przygotowała specjalną ofertę dla Firm, która ma zabezpieczyć możliwość zakupu kasy on-line w odpowiednim dla nich terminie (bez zobowiązań , zaliczek itp)

Więc jeśli obawiasz się, że po wprowadzeniu kas on-line będzie zamieszanie, brak odpowiedniej ilości tych kas aby zapewnić spokojny zakup i montaż w Twojej Firmie – zarejestruj się w naszej bazie.

Co to Ci daje :

  • Rabat 10% przy zakupie dowolnej kasy on-line (przewidywać można że popyt będzie większy niż podaż dlatego ceny mogą wywindować w górę)
  • Pewny zakup (kasa zostanie zarezerwowana i w pierwszej kolejności sprzedana dla osób które zarezerwowały je wcześniej)
  • Możesz zawsze zrezygnować z zamówienia bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów

Kasy Online rezerwacja

7 + 11 =